04/10/15 - 14:30h

Ništa od titule za Filipa u Rimu

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da osvoji titulu na čelendžeru u Rimu! Srbin je u finalnom meču poražen od prvog favorita turnira, Argentinca, Fedrika Delbonisa sa 2:1, nakon preokreta, po setovima 1:6, 6:3, 6:4, nakon jednog sata i 42 minuta tenisa. Čelendžer u Rimu igrao se za nagradni fond od 42.500 evra, a pobedniku pripada ček na 6.150 evropskih novćanica.

F. Krajinović634
F. Delbonis166
Filip Krajinovic

Filip Krajinović i Federiko Delbonis odigrali su sjajan finalni meč. Argentinac je do finala došao tako što ni jedan set nije bio izgubio, dok je Filip izgubio samo jedan do današnjeg meča. Odlučujući faktor u borbi za titulu bilo je korišćenje brejk prilika, naš igrač ih je imao daleko više od rivala, čak 12, ali je iskoristio samo 4, dok je Delbonis bio maksimalan i iskoristio sve četiri koje je imao i to u odlučujućim momentima.

Meč je počeo sigurnim servisima sa obe strane, ali je onda naš igrač preuzeo stvari u svoje ruke. Kako se to kaže “crtao” je Filip Krajinović po terenu u prvom setu i u trećem gemu došao do tri vezane brejk prilike. Nije ni jednu od tri iskoristio, ali je nakon 40:40 uspeo da dođe do nove, a potom i do prednosti od 2:1, koju je potvrdio za velikih 3:1. Srbin tu nije stao, pa je u sledećem servis gemu Delbonisa došao do 15:40, nove dve šanse za oduzimanje servisa rivalu, koristi drugu fantastičnom igrom na mreži i vodi sa 4:1. U daljem toku seta nastavlja teniser iz Srbije da igra dobro, još jednom dolazi do 15:40 i to u sedmom gemu, te postavlja konačnih 6:1, korišćenjem prve brejk šanse.

Sjajan prvi set i sjajan ritam našeg igrača nije nastavljen u drugom. Nakon dobrih servisa na startu, sada u trećem gemu Federiko Delbonis dolazi do brejk prilike (30:40), koristi prvu svoju u meču, zatim materijalizuje stečeno i vodi, kao i Filip u prvom setu, sa 3:1. U šestom gemu Srbin dolazi do dve prilike da uzvrati brejk rivalu, ali ne koristi to, te Argentinac vodi sa 4:2. Ključni momenat ovog seta je nova prilika da Krajinoviću oduzme serivs za Delbonisa, koju on koristi u devetom gemu i postavlja konačnih 6:3, te poravnava na 1:1.

Za razliku od Filipa Krajinovića nakon prvog seta, dobro raspoloženje i igru iz drugog dela, Federiko Delbonis prenosi i na start trećeg perioda. Uspeva teniser iz Argentine da u drugom gemu ovog dela igre oduzme servis rivalu, a zatim povede sa 3:0! Međutim, nije se Filip predavao, uspeo je da se vrati, da iskoristi treću brejk loptu u petom gemu, potvrdi stečeno i izjednači rezultat na 3:3, na polovini odlučujućeg seta. Kada smo taman pomislili da se Srbin može vratiti u meč potpuno i preokrenuti, Argentinac u desetom delu dolazi do 0:40, tri gem, set i meč lopte, naš igrač jednu spasava servisom, ali potom greši na mreži, te Federiko osvaja set sa 6:4 i preokreće na konačnih 2:1, za titulu u glavnom gradu Italije.

Čelendžer u Rimu igrao se za nagradni fond od 42.500 evra, a pobedniku pripada ček na 6.150 evropskih novćanica.

Teme:   Filip Krajinović, Teniseri, Turniri, Vesti