Ništa od prvog kola: Hamad Međedović eliminisan u kvalifikacijama

Kakva šteta!

H. Međedović762
A. Šelbaj676

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Hamad Međedović će ipak morati da sačeka na treće učešće u glavnom žrebu grend slema. U okviru 2. kola kvalifikacija za Australijan open, srpski teniser poražen je nakon velike drame od Abedalaha Šelbaja 6:7 (2), 7:6 (5), 6:2. Jordanac će se za prvo kolo boriti sa domaćim predstavnikom Omarom Jasikom.

Propustio je mladi Pazarac veliku priliku. U prvom setu je bio prilično siguran, iako je propustio tri set-lopte pre taj-brejka. Ipak, u odlučujućem gemu bio je dominantan – 7:2.

Odlično je NextGen šampion počeo i drugi set, odmah je napravio brejk i poveo 3:1. Ipak, u šestom gemu Šebaj uspeva da vrati brejk, ali je Međedović propustio da prelomi meč u devetom gemu, kada je pri rezultatu 4:4 propustio dve vezane brejk lopte.

Ni tome se ne bi pridavalo značaja da je Hamad iskoristio prednost u taj-brejku. Vodio je sa 5:3, imao sve u svojim rukama, ali je Jordanac dobio naredna četiri poena i izjednačio na 1:1.

U trećem setu je Hamada potpuno izdao servis, oduzeo mu je Šelbaj čak prva tri servis-gema, poveo sa 5:0 i sve je bilo rešeno.

Šelbaj se na neki način i revanširao Međedoviću za poraz na NextGen turniru u Džedi pre 42 dana.

Srbija tako ostaje sa četiri predstavnika u glavnom žrebu Australijan opena, kada je muški singl u pitanju. To su Đoković, Đere, Kecmanović i Lajović.

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Hamad Međedović, Teniseri, Turniri