02/03/12 - 15:35h

Ništa od Novakove četvrte uzastopne titule u Dubaiju

Novak Đoković nije uspeo da izbori plasman u finale turnira u Dubaiju. Endi Marej je jednostavno danas bio bolji na terenu, koristio je svoje šanse, dok sa druge strane svetski broj jedan nije nalazio svoju prepoznatljivu igru,

N. Đoković25
E. Marej67

Novak Đoković je loše ušao u meč. Na početku su razmenjivali gemove sve do rezultata 2:2 kada je Marej dodao gas i postao bolji igrač na terenu. Novak je pokušao nakon brejka da uzvrati ribrejkom, ali nije iskoristio svoju šansu. Da ovaj set bude kratak, pobrinuo se ponovo Marej još jednim brejkom i tako poveo 1:0 u setovima- 6:2.

Novak Djoković. Reuters.

Novak Đoković

Drugi set slična slika kao u prvom setu. Marej bolji na startu. Siguran na svom servisu, potom pravi brejk i potvrdjuje ga na svoj servis za vodjstvo od 3:0. Naš teniser uspeva da osvoji gem na svoj servis, ali Marej potom nije dozvolio šanse za brejk- 4:1. Do kraja seta je ipak pao još jedan brejk, a njega je ovog puta napravio Novak pri rezultatu 5:3 za Mareja. Nova brejk šansa bila je pri rezultatu 6:5 za Mareja na Novakov servis. Škot je imao 2 brejk lopte, a iskoristio je prvu i rešio ovaj set, a samim tim i meč u svoju korist- 7:5.

Novak Đoković ima priliku za mali odmor i da se dobro pripremi za sledeći turnir, a to je Indijan Vels na kome takodje brani titulu iz prošle godine i 1000 poena.

(Tenis Uživo, D. Peruničić)

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Dubaiju, Masters, Masters u Indijan Vels, Novak Djoković, Polufinale, Teniseri, Turniri, Vesti