13/11/14 - 19:12h

Nišikori savladao Ferera posle preokreta i čeka trijumf Federera! (ATP London)

Japanski teniser Kei Nišikori pobedio je Davida Ferera sa 4:6, 6:4, 6:1 u poslednjem, trećem kolu B grupe završnog Mastersa u Londonu.

K. Nišikori466
D. Ferer641

Kei-Nishikori-img24192_668

David Ferer je u trećem kolu zamenio povređenog Raonića. Nišikori sada ima dve pobede i jedan poraz, ali još nije osigurao plasman u polufinale, već će to zavisiti od ishoda okršaja između Federera i Mareja koji se igra od 21 sat, a japanskom teniseru je neophodna pobeda Švajcarca.

Ukoliko Škot pobedi Federera u dva seta, Nišikori ispada, a Marej će biti prvi u grupi. U svakom drugom scenariju (pobeda Mareja u tri seta ili pobeda Federera), dalje idu Federer kao prvi i Nišikori kao drugi igrač.

Nišikori je prvi napravio brejk u prvom setu za 4:3. Ipak, Španac je vezao tri gema i napravio preokret, pa je prvi set pripao njemu rezultatom 6:4.

Japanac je već na startu drugog seta napravio brejk i do kraja rivalu nije dozvolio ni brejk šansu, pa je identičnim rezultaom, 6:4, poravnao rezultat u setovima.

Nišikori je superiorno počeo odlučujući set i brzo je poveo sa 4:0, Ferer je uspeo da osvoji jedan gem, ali više od toga nije mogao. Japanski teniser je u sedmom gemu stigao do novog brejka i stavio tačku na ovaj duel rezultatom 6:1.

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP trka, David Ferer, Kei Nisikori, Masters, Masters u Londonu, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti