15/02/15 - 09:03h

Neverovatni Vani preko Souze do finala, Kuevas bolji od Hiralda! (ATP Sao Paulo)

Italijanski teniser Luka Vani po prvi put u karijeri plasirao se u finale nekog ATP turnira. Italijan je u polufinalu Sao Paula savladao Brazilca Žoaa Souzu sa 2:1, po setovima 6:4, 6:7(5), 6:4 posle skoro tri sata igre.

Luka Vani

Luka Vani

Do pre samo nedelju dana Luka Vani nije imao nijedan trijumf na nekom ATP turniru, a potom je usledila sedmica iz snova, u kojoj je Italijan zaređao seriju pobeda i došao u priliku da se bori za pobednički trofej na turniru u Brazilu.

Italijanski teniser je odlično otvorio duel, u ranoj fazi stigao do brejka, što je bilo ključno za ishod prvog seta, koji je pripao Luki Vaniju sa 6:4.

Vani je i u drugom setu imao lepu prednost od 4:2, ali je Souza nošen podrškom publike, koja je navijala za svog ljubimca, uspeo da nadoknadi rezultatski zaostatak i set odvede u taj-brejk. U odlučujućem gemu konce igre je preuzeo Brazilac, poveo je sa 6:2 i imao četiri set lopte, Italijan je spasao tri, ali ne i četvrtu, pa je rezultat u setovima bio izjednačen.

U trećem setu je egal bio do 3:3. Potom je prvi do brejka stigao Brazilac i poveo sa 4:3. No, usledila je trijumfalna serija Vanija, koji je vezao tri gema i stigao do najvećeg trijumfa u karijeri.

Luka Vani će u finalu igrati protiv Urugvajca Pabla Kuevasa, koji je u drugom polufinalnom okršaju bio bolji od Kolumbijca Santjaga Hiralda sa 6:4, 6:3.

Rezultati polufinala:

Luka Vani – Žoao Souza 6:4, 6:7, 6:4

Santjago Hiraldo – Pablo Kuevas 4:6, 3:6

Teme:   ATP Rang Lista, Polufinale, Rang Lista, Rezultati, Teniseri, Turniri, Vesti