24/05/16 - 13:44h

Nastavak agonije: JJ poražena već na startu Rolan Garosa

Srpska teniserka Jelena Janković poražena je već u prvom kolu Rolan Garosa. Bolja od nje bila je Nemica Tatjana Maria sa 2:1, po setovima 6:3, 3:6, 6:3, nakon dva sata i 25 minuta igre. Jelena je tako ubeležila i peti uzastopni poraz ove sezone.

J. Janković363
T.Maria636

Jelena Jankovic

Posle očajnog prvog seta u kojem je gubila i sa 5:0, Srpkinja je uspela da se vrati u meč, stekne brejk prednosti i u trećem setu, ali je ponovo prosula prednost i doživela krah na startu drugog Gren slema sezone.

jankovic maria overol

I SET

Nemačka teniserka počela je meč svojim servisom i bez prevelikih problema dobila prvi gem. Već u sledećem je agresivnom igrom došla do 0:30, potom je Jelena uzvratila, ali je Marija uspela da realizuje jednu od dve brejk lopte i povede sa 0:2.

Trenutno 111. igračica na WTA listi nastavila je da koristi svaku grešku rivalke i brzo je došla do novog brejka, a potom i gema za velikih 0:5.

Tada se Jelena sa ’nulom’ upisala na semafor, a u sedmom gemu spasla prvu set loptu i oduzela servis protivnici prvi put u meču. Ovakav ishod pokrenuo je seriju srpske igračice koja je smanjila na 5:3 i imala šansu da se rezultatski potpuno vrati u set.

Međutim, Marija je pogodila nekoliko dobrih servisa i dobila prvi set rezultatom 3:6.

jankovic maria prvi set

II SET

I drugi deo igre počeo je loše po Jelenu, pošto je već na startu ispustila servis, Nemica je imala gem loptu za 2:0, ali se Jankovićeva izvukla i uspela nekako da izjednači.

Bilo je2:3, kada je Jelena bila koncentrisanija u maratonskom gemu i iskoristila treću brejk loptu za 4:2.

To joj je bilo dovoljno da posle više od 50 minuta igre u drugom setu izjednači na 1-1 (6:3).

jankovic maria drugi set

III SET

Jankovićeva je bolje počela odlučujući deo igre – iako je gubila sa 40:15, napravila je brejk za 2:0 iskoristivši treću brejk loptu u drugom gemu.

Ipak, Mari je odmah uzvratila i izjednačila na 2:2. Usledio je period u kojem su teniserke čuvale servis, sve do osmog gema kada je Jelena propustila par gem lopti i dozvolila protivnici da napravi odlučujući korak ka pobedi.

Teme:   Direktan prenos, Jelena Janković, Live Prenos, Rolan Garos, Vesti