28/09/15 - 10:15h

Nakon Ane i JJ u drugom kolu Vuhana

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Vuhanu! Šampionka Gvangžua je u prvoj rundi turnira eliminisala Britanku Heder Votson sa 2:1, po setovima 6:3, 2:6, 6:3, nakon dva sata i 17 minuta igre i tako nastavila svoju seriju pobeda u Kini. Naredna rivalka naše igračice biće Nemica, Anđelika Kerber.

J. Janković626
H. Votson363
Jelena Jankovic

Jelena Janković nastavlja sa sjajnim partijama i pobedama u Kini. Nakon što je u subotu osvojila turnir u Gvangžuu, JJ je uspešno započela i takmičenje u Vuhanu.

Srpkinja je loše počela meč, dozvolila je Britanki brejk u drugom gemu, a potom i prednost na startu od velikih 3:0. Međutim, u nastavku je Jelena Janković prvo vratila izgubljeno za 2:3, a potom je napravila još dva brejka i u potpunosti preokrenula rezultat u uvodnom setu. Prvo je u sedmom gemu došla do 4:3 i potpunog preokreta, a onda je trećim oduzetim servisom postavila konačnih 6:3.

Drugi set opet je bolje počela Heder Votson, sada je čak dva puta oduzela servis Jeleni u prva tri gema, što joj je bilo dovoljno za kasniji trijumf. Naša igračica je pokušavala da se vrati u set, nije joj dozvolila Britanka, te je sasvim zasluženo došla do izjednačenja u setovima, osvojivši ovaj deo igre sa 6:2.

U trećem periodu Jelena Janković odigrala je maestralno i zasluženo na kraju meča slavila. Teniserka iz Srbije je sa dva uvdona brejka došla do velikih 5:0, da bi potom u šestom i sedmom gemu propustila čak četiri meč lopte. Međutim, to Jelenu nije pokolebalo, osvojila je deveti gem, nako tri vezana za Votson i postavila konačnih 6:3, te se tako plasirala u šesanaestinu finala.

U narednom kolu turnira, čiji je nagradni fond dva miliona i 513.000 dolara, Srpkinja će se sastati sa Nemicom Anđelikom Kerber koja je na startu takmičenja bila slobodna.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti