Nadal ubedljivo do titule na Rodžers kupu!

Španac Rafael Nadal odbranio je titulu na Rodžers kupu.

Source: Mike Hewitt/Getty Images Europe

Drugi teniser sveta je u finalu nadigrao Rusa Danila Medvedeva.

Nadal je bio bolji u dva seta nakon 70 minuta provedenih na terenu.

Danil je na početku duela pružao otpor. Već na startu je imao priliku za brejk, ali nije uspeo da je realizuje. Nadal u četvrtom gemu kosisti svoju brejk loptu za vođstvo od 3:1. Gem kasnije, Španac je ponovo imao brejk loptu, ali je Danil uspeo da je spasi. Poslednja tri gema ovog dela igre obojica su bili sigurni na svojim servisima, a set je pripao Nadalu rezultatom od 6:3.

U drugom setu Medvedev nije imao velike šanse. Nadal je tri puta iskoristio brejk priliku i bez izgubljenog gema došao do svoje 35. titule na turnirima iz serije Masters 1000.

Španskom igraču ovo je peti put da podiže trofej u Rodžers kupu

Teme:   Masters, Masters u Montrealu, Rafael Nadal, Rafael Nadal, Teniseri, Turniri, Vesti