Nadal u polufinalu posle maratona

Maraton pripao slavnom Špancu.

Source: Julian Finney/Getty Images Europe

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u polufinale turnira u Bastadu.

Osvajač 22 grend slem titule pobedio je 36. tenisera sveta, Argentinca Marijana Navonea posle duge i neizvesne borbe od čak četiri sata rezultatom 6:7, 7:5, 7:5.

U prvom setu viđeno je pregršt brejkova. Nadal je odmah izgubio servis, ali i uzvratio istom merom. Potom je Navone opet napravio brejk u trećem gemu, a ubrzo poveo i sa 4:1 uz dva brejka. Kao i obično, nije se Španac predavao. Vratio je dva brejka i spasio dve set i brejk lopte pri rezultatu 5:4 za Navonea.

Imao je i Nadal dve set lopte kada je Navone servirao za opstanak u setu, ali je ipak došlo do taj-brejka gde je dominirao Argentinac.

Ludnica je viđena i u naredna dva seta. Poveo je Rafa sa 3:0 iz dva brejka, stigao je Navone do izjednačenja, ali posustao u finišu seta.

Treći je doneo i najviše preokreta. Poveo je Navone sa 2:0, ali je Nadal onda uz tri brejka stigao do 5:2. Nije mu to bilo dovoljno da privede meč kraju jer su usledila dva brejka Argentinca. Izjednačio je na 5:5, ali je to bilo sve od njega na ovom meču.

Nadal će sutra u polufinalu igrati protiv Hrvata Duja Ajdukovića, 130. na ATP listi. On je pobedio Brazilca Tijaga Monteira sa 6:2, 4:6, 6:4.

Teme:   ATP, Rafael Nadal, Teniseri, Turniri, Vesti