07/06/17 - 11:18h

Nadal u polufinalu, Busta predao nakon 10 gemova!

Devetostruki šampion Rolan Garosa Rafael Nadal prvi je polufinalista ovogodišnjeg izdanja pošto mu je zemljak Pablo Karenjo Busta predao meč unakon drugog gema drugog seta.

Španac je nikad ubedljivije i nikad lakše stigao do polufinala. Ni u jednom setu dosadašnjeg dela takmičenja nije izgubio više od četiri gema u jednom setu, a ispostavilo se da je u četvrtfinalu imao najjednostavniji zadatak – nakon što je dobio prvi set sa 6:2 i poveo sa 2:0 u drugoj deonici, Pablo Karenjo je predao meč zbog povrede.

Protivnik Nadala u polufinalu biće pobednik meča između Novaka Đokovića i Dominika Tima, koji u direktnom prenosu možete gledati na našem portalu.

Bio je to treći međusobni okršaj dva španska tenisera, i treća pobeda Nadala, koji je u dosadašnjem toku turnira na terenu proveo svega osam sati i pet minuta.

Majorčanin je prvi polufinalista u muškom singlu, a u preostalim četvrtfinalnim mečevima, pored Đokovića i Tima, sastaju se još Stanislas Vavrinka – Marin Čilić i Endi Marej – Kei Nišikori. Nadal će 10. put igrati polufinale drugog grend slema sezone – nikada nije izgubio.

Jedini odigran set u duelu između Buste i Nadala obilovao je brejkovima. Bilo ih je čak šest – Nadal je napravio četiri, a Busta dva, što znači da mlađi od dva Španca nijednom nije sačuvao servis na meču. Nakon prvog seta se požalio na bol u abdomenu, zatražio je medicinsku pomoć, ali je nastavio sa igrom. Ipak, nakon prvog pretrpljenog brejka u nastavku, odlučio je da preda.

Teme:   Rafael Nadal, Rolan Garos, Vesti