21/07/24 - 15:07h

Nadal bez trofeja u Bastadu

Ništa od titule za slavnog Španca.

Rafael Nadal

Španski teniser Rafael Nadal nije uspeo da osvoji prvi trofej posle dve godine i slavlja na Rolan Garosu.

Od osvajača 22 grend slem titule bolji je bio u finalu Bastadu Portugalac Nuno Boržeš rezultatom 6:3, 6:2.

Neizvesno je bilo u prvom setu. Najpre je 51. na ATP listi napravio brejk za 2:0, ali je Rafa uzvratio istom merom. U naredna tri gema gledali smo samo brejkove, poveo je Portugalac sa 4:2 i od tada Rafa više nije imao šansu da se ponovo vrati u set.

Manje neizvesnosti bilo je u drugom setu. Boržeš je napravio prvi brejk za 3:2, potom i za 5:2, protivniku nije dozvolio ni brejk šansu i zasluženo je osvojio prvu titulu u karijeri.

Od sutra bi trebalo da bude 42. na ATP listi što će mu biti plasman karijere.

Nadal će takođe napredovati, za čak 100 pozicija i nalaziće se na 161. mestu.

Teme:   ATP 250, ATP u Bastadu, Nuno Boržeš, Rafael Nadal, Teniseri, Turniri, Vesti