03/08/24 - 20:57h

Muzetiju bronza, Italiji prva medalja posle 100 godina!

Lorenco Muzeti osvojio bronzu u Parizu.

Bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu osvojio je Lorenco Muzeti, savladavši Feliksa Ože-Alijasima sa 6:4, 1:6, 6:3, posle dva sata i 11 minuta velike borbe.

Ovaj rezultat je istorijski i u tome što je ovo prva olimpijska medalja medalja za Italiju u tenisu još od 1924. godine.

Napravio je Italijan brejk odmah na početku i poveo. Ože Alijasim je postepeno podizao nivo tenisa, vratio je brejk, ali je odmah u narednom gemu ponovo pretrpeo novi i izgubio prvi set. Kanađanin je masetralno odigrao drugi set. Bio je dominantan u svim segmentima igre i lako izjednačio, ali je njegov protivnik sačuvao snagu za odlučujuću deonicu.

Italijan je imao dve brejk lopte u četvrtom gemu trećeg seta koje nije iskoristio. Delovalo je da će se meč ipak završiti u tajbrejku, međutim, Muzeti je napravio ključni brejk u osmom gemu trećeg seta i osvojio bronzanu medalju.

Veliko finale između Đokovića i Alkarasa na programu je u nedelju od 14.00.

Teme:   Lorenco Museti, Olimpijske igre, Pariz 2024, Vesti