10/07/24 - 19:31h

Muzeti protiv Đokovića u polufinalu Vimbldona

Lorenco Muzeti zakazao je duel sa Novakom Đokovićem u polufinalu Vimbldona.

Italijan je posle tri i po sata igre savladao Tejlora Frica rezultatom 3:6, 7:6 (5), 6:2, 3:6, 6:1.

Ovo mu je prvo grend slem polufinale.

Odmah na startu meča Muzeti je imao brejk lopte, ali ih nije iskoristio. Tri gema kasnije Fric mu je oduzeo servis i sa tom prednošću dobio set.

Na početku drugog seta razmenili su brejkove, a zatim još jednom od kraja seta. U 10. gemu Muzeti je propustio set loptu, da bi novu šansu iskoristio u taj-brejku.

Siguran je Lorenco bio tokom celog trećeg seta. Dva puta je napravio brejk i završio set.

Nije se Fric predavao tako lako. U četvrtom setu spasio je brejk lopte Italijana, a brejk u osmom gemu bio mu je dovoljan da sada on dođe do izjednačenja.

Bio je Muzeti rešen da se dočepa svog prvog grend slem polufinala i u petom setu uz dva brejka prednosti došao do pobede.

Muzeti i Đokvoić imaju odigranih šest mečeva, a srpski as u pobedama vodi sa 5-1. Ove godine Novak ga je savladao dva puta – u Monte Karlu i na Rolan Garosu.

Teme:   Lorenco Museti, Tejlor Fric, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon