03/04/19 - 18:39h

MURATOGLU OPEN: Filip preokretom do osmine finala

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u osminu finala čelendž turnira Muratoglu opena.

F. Krajinović566
F. Fereira Silva742

Source: Tom Dulat/Getty Images

Filip je, kao peti nosilac, na startu turnira bio slobodan, dok je u drugoj rundi savladao Portugalca Frederika Fereiru Silvu.

Njihov duel trajao je dva sata i 20 minuta, a srpski teniser je slavio sa 2:1 u setovima.

U prvom setu je vodio sa 5:1, ali je propustio tri set lopte, pa je ovaj deo igre pripao Frederiku sa 7:5 u gemovima. U drugom setu Filip je gubio sa 4:2, nakon čega je preokrenuo rezultat i set dobio sa 6:4, dok je u poslednjoj deonici meča dva puta oduzeo servis protivniku i treći set završio sa ubedljivih 6:2.

Naredni protivnik mu je Nemac Janik Hanfman, 160. teniser na ATP listi.

Čelendžer u Francuskoj igra se za nagradni fond od 69.280 evra.

Teme:   Filip Krajinović, Teniseri, Turniri, Vesti