20/12/14 - 19:38h

Mumbaj: Nina Stojanović osvojila duplu krunu!

Mlada i perspektivna teniserka Srbije, 18-godišnja Nina Stojanović, briljirala je na turniru nagradnog fonda 25.000 dolara koji je u subotu završen u Mumbaju. Nina je ovaj turnir startovala iz kvalifikacija, a završila ga je osvajanjem duple krune, tj. osvojila je titulu i u singl i u dubl konkurenciji.

Nina Stojanovic10

Stojanovićeva je osvojila trofej u dublu igrajući u paru sa Grkinjom Papamičail, a njih dve su u finalu savladale prve nosioce, japanski par, Inoue/Mijamura rezultatom 2:0, po setovima 7:6, 6:2.

U finalu singla, prvom finalu ovog ranga za Ninu, naša Fed kup reprezentativka je snage odmerila sa predstavnicom Rusije Natelom Dzalamidze. Do trofeja Nina Stojanović je stigla rezultatom 2:1, po setovima 3:6, 6:1, 6:4.

Do trofeja u singlu Stojanovićeva je stigla iz kvalifikacija, odigrala je sedam mečeva i zabeležila isto toliko pobeda. Na putu do šampionskog trona savladala je i drugog nosioca Sofiju Sapatavu (koja je u septembru bila 186. na WTA listi) rezultatom 6:0, 7:6, dok je u polufinalu Nina uspela da spasi tri meč lopte i pobednom nad predstavnicom Francuske Šole Pake rezultatom 6:3, 5:7, 7:6(2) plasira se u prvo finale turnira ovog ranga u njenoj mladoj karijeri koja ide uzlaznom putanjom.

Nina Stojanovic13

“Ovo je moj najveći uspeh i rezultat do sada. Iako povređena, verovala sam da mogu, da je ovo moj turnir i do samog kraja nisam odustajala od cilja koji sam sebi postavila po dolasku u Mumbaj. „Što te ne ubije to te ojača, tako je i kod mene. Prošla godina, 2013. je bila veoma teška za mene, zbog povrede koju sam imala i koja me udaljila sa terena, a povratak se činio veoma težak. Znala sam da mogu i da imam snage za povratak. Fokusirala sam se na svaki turnir posebno, dajući sto posto svojih mogućnosti u svakom trenutku, rezultat je sada tu, srećna sam i smatram da je ovo samo moj početak, da pravi rezultati tek predstoje“, istakla je Nina.

San svakog sportiste je da baveći se sportom koji je izabrao za životnu profesiju, jednog dana dođe u priliku da predstavlja svoju zemlju i nosi grb reprezentacije. Taj moment u karijeri pamte zauvek, a mnogima je doneo i potpuni preokret, dao im krila da polete ka visinama. Šansu da obuče nacionalni dres u najjačoj ženskoj teniskoj selekciji dobila je i mlada Nina Stojanović u februaru 2014, a upravo je taj moment u njenoj profesionalnoj karijeri, koja je u povoju, značio veliki korak napred.

Nina Stojanovic2

Nina Stojanović je 30.07.1996. godine u Beogradu. Tenis je počela da igra sa šest godina. Od 12 godine član je reprezentativnih selekcija Srbije. U sezoni 2011. osvojila je titulu državnog prvaka do 18 godina i iste godine počela je i takmičenje u svetskoj ITF konkurenciji. Najbolji rang na svetskoj juniorskoj listi u konkurenciji do 18 godina imala je pre godinu dana kada je stigla do 17. pozicije. U poslednjih pola godine Stojanovićeva se bazirala na profi turnire, ali krila dobija učešćem u Fed kup meču Kanada – Srbija februara 2014. u kome je odigrala dubl meč i zabeležila pobedu u njenom debiju za nacionalni Fed kup tim.

“Taj meč je za mene značio mnogo, prekretnicu, dobila sam novu energiju i podstrek za novu stranicu u mojoj karijeri. Otišla sam na moje turnire srećna i motivisana, u tom nadahnuću odigrala sam celu 2014. i uspela da osvojim osam dubl titula, odigrala pet finala singla, od toga osvojila tri. Ostajem u Indiji još jednu nedelju gde ću odigrati još jedan turnir, zatim sledi povratak kući, u Beograd gde ću praznike i titule proslaviti sa mojim najbližima”, zaključila je sjajna Nina Stojanović koja je i za Srbiju u 2014. osvojila zlato na Evropskom ekipnom prvenstvu.

Teme:   Nina Stojanović, Teniserke, Turniri, Vesti