04/10/24 - 15:14h

Muhova izbacila Sabalenku, u polufinalu sa Dženg

Karolina Muhova i Ćinven Dženg sastaće se u polufinalu WTA 1000 turnira u Pekingu.

Muhova je u meču četvrtfinala pobedila drugu teniserku sveta Arinu Sabalenku.

U duelu koji je trajao dva sata i 48 minuta, Čehinja je slavila sa 2:1, po setovima 7:6 (2), 2:6, 6:4.

U prvom setu nije bilo brejkova. Imala je Sabalenka priliku da dobije set, ali je propustila dve set lopte, a ovaj deo meča završen je taj-brejkom u kojem je Muhova drugom set loptom stigla do vođstva.

U drugom setu Sabalenka je sve vreme bila sigurna na svom servisu, a uz dva brejka prednosti izborila je izjednačenje.

U poslednjoj deonici susreta Muhova je u dva navrata vraća brejk Arine, a set je prelomila na samom kraju prvom brejk/meč loptom.

Dženg je do polufinala došla pobedom nad Mirom Andrejevom i to posle preokreta – 5:7, 6:0, 6:4.

Dobro je Mira otvorila meč. Imala je prednost od 4:1, uz dva brejka, ali je Kineskinja uspela da izjednači. U devetom gemu Dženg dolazi do brejka prednosti, ali sada Andrejeva izjednačuje. Rukinja je set prelomila u svoju korist u 12. gemu drugom brejk/set loptom.

Pala je Mira u drugom setu i nije imala šansu da vrati ni jedan od tri brejka Dženg, a Ćinven je maksimalnim rezultatom izjednačila.

Tako je i u ovom meču pobednika odlučio treći set. U njemu je Dženg dva puta uspela da ribrejkuje, da bi u devetom gemu prelomila set, a potom i završila duel.

Teme:   Arina Sabalenka, Karolina Muhova, Teniserke, Turniri, Vesti