09/04/18 - 15:34h

Muguruza trijumfovala u Montereju

Španska teniserka Garbinje Muguruza osvojila je titulu na turniru u Montereju.

Treća igračica sveta je do prvog trofeja u ovoj sezoni došla nakon što je pobedila Mađaricu Timeu Baboš.

U meču koji je trajao dva sata i 22 minuta, Muguruza je bila bolja sa 2:1 u setovima.

Prvi set završen je u korist mađarske teniserke, koja je napravila brejk u šestom gemu i došla do rezultata od 6:3.

Drugi set ona je započela brejom i sa dva osvojena gema, ali je Španjolka napravila preokret. Izjednačila je rezultat, vratila brejk, a zatim napravila još jedan, da bi pred kraj seta je povela i dobila ga sa 6:4.

U poslednjoj deonici meča Muguruza je slavila nakon jednom oduzetog servisa, rezultatom od 6:3, za pobedu u ovom finalu i šestu titulu u karijeri.

Teme:   Garbinje Muguruza, Garbinje Muguruza, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA