19/12/19 - 14:26h

MUBADALA OPEN: Novak dobio protivnika

Grk Stefanos Cicipas biće protivnik Novaka Đokovića u polufinalu egzibicionog turnira u Abu Dabiju.

Source: Lintao Zhang/Getty Images AsiaPac

Šesti igrač planete na startu takmičenja savladao je Rusa Andreju Rubljova.

On je do pobede došao rutinski nakon 68 minuta provedenih na terenu rezultatom od 6:3, 6:4. U prvom setu je realizovao jednu od dve šanse za brejk i spasao dve brejk lopte. U drugom delu meča bio je siguran na svom servisu, a imao je jednu priliku za brejk i uspeo je da je iskoristi.

Inače, Rubljov je na turniru zamenio Gaela Monfisa koji je probitno trebalo da se takmiči.

U drugom meču četvrtfinala sastaju se Karen Hačanov i Hjeon Čung, a bolji od njih će rekete ukrstiti sa Rafaelom Nadalom.

Dueli polufinala na programu su u petak, 20. decembra.

Teme:   Andrej Rubljev, Novak Djoković, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti