21/08/24 - 11:45h

Monterej: Krunićeva poražena nakon preokreta

Matthew Stockman/Getty Images North America

Srpska teniserka Aleksandra Krunić poražena je u prvom kolu WTA turnira u Montereju, i to nakon što je dobila prvi set protiv Jue Jan. Kineska je ipak uspela da preokrene i pobedi 4:6, 6:2, 6:3.

Aleksandru je servis sačuvao u prvom setu, ali ju je u nastavku izdao. Iskoristila je svoju priliku da brejkne i dobije prvi set, pa potom da oduzme protivnički servis i na startu drugog, ali je Kineskinja od tog trenutka zaigrala mnogo opasnije. Ipak, Krunićeva je propustila još pet brejk lopti u drugoj deonici i to ju je na kraju koštalo poraza.

Juan je povela 3:0 u trećem setu, Srpkinja je vratila na 3:2 i servirala za izjednačenje, ali je taj gem odigrala slabo i na kraju ipak izgubila. Juan će u osmini finala igrati protiv Petre Martić.

Već smo dobili i prvu četvrtfinalistkinju, pošto je Mira Andreeva pobedila prvu favoritkinju Danijel Kolins sa 1:6, 6:3, 6:3.

U osmini finala su još Navaro, Aleksandrova i Svitolina, kojima se, uz Andreevu, daju najveće šanse da stignu do titule.

Teme:   Aleksandra Krunić, Teniserke, Vesti