17/04/19 - 15:14h

MONTE KARLO: Zverev u trećem kolu, Novak dobio protivnika

Nemački teniser Aleksandar Zverev plasirao se u osminu finala Mastersa u Monte Karlu.

Source: Clive Brunskill/Getty Images Europe

Treći igrač sveta je u svom prvom meču na turniru nadigrao Kanađanina Feliksa Ože-Alijasima. Saša je prvi set dobio lako. Tri puta je oduzeo servis protivniku i ispustio samo jedan gem. U drugom setu viđeno je pet brejkova, od kojih je tri napravio Zverev i konačnim rezultatom od 6:1, 6:4 priveo kraju duel nakon 80 minuta igre.

Naredni protivnik mu je Italijan Fabio Fonjini kome je Žil Simon iz Francuske predao meč pre početka.

U dalje takmičenje plasirao se i Britanac Kameron Nori. 56. teniser ATP liste je u dva seta i posle sat vremena i 46 minuta eliminisao Martona Fučoviča iz Mađarske. Prvi set završen je u taj-brejku gde je Nori bio bolji sa 7:3, dok je drugi deo igre dobio sa 6:3.

U sledećem kolu sastaće se sa Lorencom Sonegom koji je savladao Rusa Karena Hačanova.

Amerikanac Tejlor Fric je u drugoj rundi trijumfovao nad Dijegom Švarcmanom iz Argentine. Dvojica tenisera na terenu su provela sat i po vremena, a Fric je slavio u dva seta ubedljivim rezultatom od 6:4, 6:2.

U borbi ze četvrtinu finala on će igrati sa Novakom Đokovićem koji je nadigrao Filipa Kolšrajbera.

• Tim – Kližan

Teme:   Aleksandar Zverev, Fabio Fonjini, Masters, Masters u Monte Karlu, Novak Djoković, Tejlor Fric, Teniseri, Turniri, Vesti