16/04/19 - 21:17h

MONTE KARLO: Vavrinka šokiran na startu, Ćorić kroz “iglene uši”

U poslednja dva meča trećeg dana Mastersa u Monte Karlu Borna Ćorić savladao je Španca Munara, dok je Italijan Čekinato bio bolji od Vavrinke.

Mladi Hrvat Borna Ćorić, 13. nosilac na turniru u Monte Karlu savladao je posle velike borbe Španca Munara sa 2:1 (6:7, 7:6, 6:4). Meč je trajao više od tri i po sata, a Ćorić je uspeo da slomi otpor izdržljivog Španca koji je 61. na ATP listi.

Švajcarac Stan Vavrinka izgubio je od Italijana Marka Čekinata. Čekinato je opravdao ulogu favorita ali mu je trebalo tri seta da slomi otpor Vavrinke. Švajcarac je prvi set dobio maksimalnim rezultatom 6:0, a u drugom je vodio 5:3 međutim tada je sve krenulo nizbrdo i Italijan, koji je 16. nosilac, iskoristio je pad koncentracije Vavrinke i dobio drugi set sa 7:5. U trećem setu bilo je 6:3 za Čekinata. Meč je trajao sat i 46 minuta.