20/04/13 - 16:28h

Monte Karlo: Novak ,,razbio” Fonjinija, sa Nadalom za titulu!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Mastersa u Monte Karlu, pošto je savaldao Italijana Fabija Fonjinija rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 6:1. Novak će se sutra u finalu sastati sa Rafaelom Nadalom koji je danas savladao Congu u prvom polufinalu. Direkatn prenos finala iz Kneževine pratite na TenisUživo.

N. Đoković66
F. Fonjini21

djokovic-037

Novak je od starta meča krenuo izuzetno agresivno i već na samom početku poveo sa velikih 3:0. U nastavku seta igralo se gem za gem sve do rezultata 5:2 za našeg teniserka, kada je Đoković još jednom oduzeo servis protivniku i dobio prvi set rezultatom 6:2.

U drugom setu Novak je opet krenuo sjajno i došao do prednosti od 3:0. U nastavku seta viđen je još jedan brejk, pri rezultatu 4:1, što je dodatno slomilo Italijana, a Đoković je rutinski priveo meč kraju i dobio drugi set rezultatom 6:1.

Novak Đoković će se za titulu boriti sa osmostrukim šampionom u Kneževini Rafaelom Nadalom, koji je savladao Žo-Vilfreda Congu sa 6:3, 7:6. Biće to repriza prošlogodišnjeg finala, kada je Nadal lako dobio Novaka – 6:3, 6:1.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Monte Karlu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti