MONTE KARLO: Muzeti posle preokreta savladao Đokovića

Novak Đoković završio je takmičenje na Masters turniru u Monte Karlu.

N. Đoković654
L. Muzeti476

Bolji od njega u osmini finala bio je Italijan Lorenco Muzeti rezultatom 4:6, 7:5, 6:4, u duelu koji je trajao skoro tri sata.

Prvi je do brejka došao Novak i to u četvrtom gemu, a Muzeti je odmah ribrejkovao. Napravio je srpski as posle toga još jedan brejk za vođstvo od 4:2. Imao je prilike u osmom i devetom gemu da završi ovaj deo meča u svoju korist, ali je propustio tri set lopte, da bi mu u poslednjem gemu izmakle još dve šanse, a onda je konačno, šestom set loptom, set priveo kraju.

U drugom setu razmenili su po četiri brejka, a onda je u 11. gemu Muzeti iskoristio još jednu brejk priliku koja mu je donela izjednačenje u setovima.

U odlučujućoj deonici susreta obojica su čuvali servise sve do sedmog gema kada je brejk napravio Italijan. U poslednjem gemu Novak je tri puta spasio meč loptu rivala. Imao je priliku da vrati servis, ali je nije iskoristio. Muzeti je došao i do četvrte meč lopte koju je realizovao i time se plasirao u četvrtfinale.

Protivnik u četvrtfinalu biće mu sunarodnik, Janik Siner.

Teme:   Direktan prenos, Live Prenos, Masters u Monte Karlu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti