MONTE KARLO: Lajović poražen u prvom kolu

Srpski teniser Dušan Lajović poražen je na startu Mastersa u Monte Karlu.

D. Lajović63
A. Popirin76

Source: Getty Images AsiaPac

On je u glavni žreb upao kao “srećni gubitnik”, a u prvoj rundi eliminisao ga je kvalifikant Aleksej Popirin iz Australije.

U meču koji je trajao sat vremena i 52 minuta, Popirin je do pobede došao u dva seta – 7:6 (7:1), 6:3.

Započeli su duel prilično izjednačeni, obojica su čuvali servise i u prvom setu nije bilo čak ni prilika za brejk. U taj-brejku je Australijanac bio prilično ubedljiv, prepustivši Dušanu samo jedan poen.

U trećem gemu drugog seta oduzeo mu je servis, a Lajović je u nastavku propustio čak pet prilika da uzvrati ribrejkom. Čak je i u poslednjem gemu imao šansu za brejk koju nije iskoristio, pa je Popirin realizovao svoju drugu meč loptu nekoliko poena kasnije.

U sledećoj rundi Australijanac će igrati protiv Nikolasa Harija.

Teme:   Dušan Lajović, Dušan Lajović, Masters, Masters u Monte Karlu, Teniseri, Turniri, Vesti