15/04/21 - 17:20h

MONTE KARLO: Filip propustio šansu za preokret

Srpski teniser Filip Krajinović poražen je u osmini finala Masters turnira u Monte Karlu.

F. Krajinović26
F. Fonjini67

Filip Krajinovic

Bolji od Filipa bio je branilac trofeja Fabio Fonjini iz Italije.

U duelu koji je trajao sat i po vremena, Fabio je slavio u dva seta – 6:2, 7:6 (7:1).

Prvi set Filip je započeo sigurnim servisom, ali je nakon toga Italijan uzeo pet uzastopnih gemova i napravio dva vezana brejka. U sedmom gemu Krajinović je smanjio prednosti protivnika na 5:2, da bi zatim Fonjini u narednom gemu trećom set loptom završio ovaj deo meča.

U drugom setu Krajinović je, nakon sigurnog servisa, napravio brejk u drugom gemu. Vodio je sve do devetog gema, imao je čak prednost od 5:2, ali je pri rezultatu 5:4 Fonjini vratio brejk. Set je završen u produžetku u kome je Italijan prepustio jedan poen Filipu i uz četiri mini-brejka došao do pobede.

Protivnik 15. nosioca na turniru biće bolji iz duela Karenjo-Busta – Rud.

Teme:   Filip Krajinović, Masters u Monte Karlu, Teniseri, Turniri, Vesti