11/04/16 - 14:52h

Monte Karlo: Dimitrov prejak za Krajinovića

Srpski teniser Filip Krajinović poražen je u prvom kolu Mastersa u Monte Karlu od Bugarina Grigora Dimitrova rezultatom 6:3, 6:2, posle jednog sata i 20 minuta borbe.

F. Krajinović32
G. Dimitrov66

Filip Krajinovic

Posle niza loših rezultata, Krajinović je konačno uspeo da se poveže dve pobede u kvalifikacijama i plasira se u glavni žreb prvog Mastersa koji se ove sezone igra na šljaci.

Filip Krajinović je u kvalifikacijama za glavni žreb turnira u Monte Karlu savladao Konstantina Kravčuka iz Rusije i Santjaga Hiralda iz Kolumbije. Iako je rival u odlučujućem meču bio šesti nosilac u kvalifikacijama, te 20 mesta bolje rangiran na ATP listi, Krajinović je savladao Hiralda 6:4, 7:6(2).

Ipak, u prvom kolu protiv favorizovanog Bugarina, mladi Srbin nije imao šta da traži, iako tako nije izgledalo u prvom gemu. Krajinović je poveo sa 0:40 već u prvom gemu meča, ali mu protivnik nije dozvolio rani brejk. Dimitrov je uspeo da oduzme servis rivalu u četvrtom gemu i povede sa 3:1. Pri rezultatu 5:3, Filip je imao priliku da na 30:40 vrati brejk, ali je i nju propustio.

Otpor Krajinovića u drugom setu bio je slabiji – Dimitrov je sa dva brejka osigurao pobedu od 2:0 i plasman u narednu rundu, gde ga čeka Žil Simon, koji je eliminisao Viktora Troickog.

Teme:   Filip Krajinović, Masters u Monte Karlu, Vesti