15/07/24 - 20:36h

Mia Ristić poražena od Tajhman

Stala u prvom kolu.

Mlada srpska teniserka, osamnaestogodišnja Mia Ristić, poražena je u prvom kolu WTA turnira u Palermu.

Od nje je bila bolja Džil Tajhman, nekada 21, sada 211. teniserka sveta, rezultatom 6:1, 6:1.

U prvom setu je sve jednostavno teklo, Tajhman je naravila dva brejka, a Mia je bila bez šanse i brejk lopti.

Drugi set doneo je mnogo više uzbuđenja. Povela je Tajhman sa 3:0, ali je Ristićeva uspela da se vrati. Međutim, to je bilo sve od nje jer je još dva puta gubila svoj servis i meč je završen za sat i deset minuta.

Naša teniserka je prethodno prošla dva kola kvalifikacija da bi se našla u glavnom žrebu turnira u italijanskom gradu.

WTA turnir u Palermu je iz kategorije 250.

Teme:   Džil Tajhman, Mia Ristić, Srpske teniske nade, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA u Palermu