18/08/19 - 20:12h

MERBUH: Krstin bez titule

Srpski teniser Peđa Krstin nije uspeo da osvoji titulu na čelendž turniru u nemačkom Merbuhu.

P. Krstin663
P. Souza746

Pedja Krstin

Njega je u finalu savladao Portugalac Pedro Souza.

U meču koji je trajao dva sata i 21 minut, a Souza je slavio sa 2:1 u setovima.

U prvom setu Peđa je napravio brejk u sedmom gemu, a Pedro je uspeo da ga vrati već u narednom gemu. Pvaj deo meča završen je u produžetku sa 7:4 za portugalskog tenisera.

U drugom setu obojica su bili sigurni na svojim servisima sve do samog kraja kada je Krstin iskoristio drugu set loptu i rezultatom od 6:4 došao do izjednačenja.

U odlučujućem delu igre Pedro je odmah napravio brejk, a Peđa ga je vratio u narednom gemu. Srbin je u četvrtom gemu imao čak devet brejk lopti, ali nijednu nije uspeo da realizuje. Souza je do kraja seta iskoristio još dve prilike da oduzme servis protivniku i sa 6:3 dolazi do pobede u ovom duelu.