Menšik posle pobede nad Sinerom: Gde je nestao sjaj?
Češki teniser Jakub Menšik, koji je nedavno savladao Janika Sinera, pokazuje tendenciju da ne blista nakon velikih pobeda. Njegova igra je znatno pasivnija kada se nađe u ulozi favorita.
Jakub Menšik, mladi češki teniser, privukao je pažnju pobedom nad Janikom Sinerom u Dohi. Međutim, nakon tog trijumfa, Menšik nije uspeo da održi visok nivo igre. U Dubaiju je izgubio u četvrtfinalu od Talona Grikspora.
“Veliki je hajp napravljen posle moje pobede protiv Sinera,” istakao je Menšik, naglašavajući odjek koji je ta pobeda imala u teniskom svetu. Iako je igrao na nivou Sinera, problem je što to nije uspeo da ponovi.
U meču protiv Grikspora, Menšik je igrao pasivnije i sa vidljivim opterećenjem velikih očekivanja. Holanđanin je pobedio sa 6:3, 3:6, 6:2. Menšik je trenutno 13. na svetu, a već u ponedeljak će biti 12. na ATP listi, što je njegov najbolji plasman u karijeri. Iako je talentovan, pitanje je vremena kada će početi redovno da igra na maksimalnom nivou.
Ko trenutno dominira svetskim tenisom?
Ko trenutno dominira svetskim tenisom?
(Tenis Uživo, M. Vasić)
Teme: ATP, Februar, Jakub Menšik, Vesti







Komentari