02/02/21 - 06:07h

MELBURN: Nina i Miomir uspešno startovali u dublu

Srpski teniseri Nina Stojanović i Miomir Kecmnaović uspešno su započeli takmičenja u dubl konkurenciji.

Source: Julian Finney/Getty Images AsiaPac

Nina Stojanović je u paru sa Darijom Jurak zabeležila plasman u osminu finala na turniru Gippsland Trophy, a na startu su savladale Elenu Ribakinu i Jaroslavu Švedovu.

U susretu koji je trajao svega 64 minuta, srpsko-hrvatska kombinacija slavila je sa 6:4, 6:2. Naredne rivalke Stojanovićeve i Jurakove biće druge nositeljke, sestre sa Tajvana, Latiša i Hao-Đing Čan.

Miomir Kecmanović na turniru Great Ocean Road Open igra sa Karenom Hačanovim, a na startu su eliminisali Romana Anroeda i Salvatorea Karuza. Za sat vremena i 20 minuta odigrali su tri seta, a Srbin i Rus slavili su nakon preokreta – 2:6, 6:4, 10:3.

Njihovi sledeći protivnici biće osmi nosioci, Aleksandar Bublik i Andrej Golubjev.

Nina je završila turnir u singlu, a Miomira očekuje i tpočetak akmičenja u pojedinačnoj konkurenciji.

Teme:   Miomir Kecmanović, Nina Stojanović, Teniseri, Teniserke, Turniri, Vesti