28/03/24 - 09:37h

Medvedev zakazao novi okršaj sa Sinerom (Video)

Imamo prvi polufinalni par u Majamiju.

Drugi ove godine sastaće se Janik Siner i Danil Medvedev. U novoj ediciji ovog rivalstva, ulog će biti plasman u finale Mastersa u Majamiju.

Nakon što je Siner rutinski rešio Mahača, Danil Medvedev je uspeo da u dva seta slomi otpor Nikolasa Đarija, 6:2, 7:6 (9:7).

Đri nije imao rešenja za raspoloženog Medvedeva u prvom setu, ali je zaigrao mnogo bolje u drugom, bolje servirao i terao Rusa na teške razmene.

Čilaenac je čak propustio jedinu brejk loptu u ovom setu, na 5:5, a potom imao 5:3 u taj-brejku, nakon čeka je Medvedev preokrenuo i nastavio put ka odbrani titule devetim uzastopnim trijumfom na Floridi.

Medvedev će imati priliku da se osveti Sineru za poraz u finalu Australijan opena. Tada je ispustio 2:0 u setovima i doživeo četvrti uzastopni neuspeh protiv ovog Italijana, i to nakon što ga je dobio u prvih šest međusobnih duela.

U preostala dva četvrtfinala u četvrtak se sastaju Aleksander Zverev i Fabijan Marožan (18h) te Karlos Alkaras i Grigor Dimitrov (00.00).

Sinner Faces Machac; Medvedev & Jarry Collide | Miami 2024 Quarter-Finals Highlights

Teme:   Danil Medvedev, Masters, Masters u Majamiju, Turniri, Vesti