09/07/24 - 18:20h

Medvedev savladao Sinera za polufinale Vimbldona!

Rus Danil Medvedev plasirao se u polufinale trećeg grend slema sezone.

Daniil Medvedev

On je posle pet uzastupnih poraza od Janika Sinera, konačno uspeo da savladao trenutno prvog tenisera sveta.

U duelu koji je trajao tri sata i 54 minuta Danil je slavio rezultatom 6:7 (7), 6:4, 7:6 (4), 2:6, 6:3.

Prvi set prošao je bez brejkova, pa se igrao taj-brejk koji je imao šansu da dobije, međutim napravio je duplu grešku, što je Siner iskoristio i završio set u svoju korist.

U drugom setu Medvedevu je bio dovoljan brejk u trećem gemu da dođe do izjednačenja.

U drugom setu obojica su napravili po jeadn brejk. U jednom momentu Siner je zatražio medicinski tajm-aut zbog toga što mu nije bilo dobro. Otišao je u svlačionicu i delovao je bolje kada je vratio na teren. U 12. gemu Danil je spasio dve brejk/set lopte, pa je i ovaj deo meča rešen u taj-brejku u kojem je prvom set loptom poveo sa 2:1.

Siguran je Siner bio u četvrtom setu. Dva puta je napravio brejk i bez problema izjednačio.

Novi preokret u petom setu. Medvedev je u četvrtom gemu naoravio brejk i tu prednost sačuvao do kraja meča.

Protivnik u polufinalu biće mu bolji iz susreta Alkaras – Pol.

Teme:   Danil Medvedev, Janik Siner, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon