29/03/24 - 22:31h

Medvedev nemoćan, Siner ubedljivo do finala Majamija

Treći teniser sveta Janik Siner ubedljivom pobedom plasirao se u finale Mastersa u Majamiju.

Italijan je nakon svega 70 minuta provedenih na terenu savladao prošlogodišnjeg šampiona Danila Medvedeva rezultatom 6:1, 6:2.

Medvedev je otpor pružao jedino u prvom delu prvog seta, ali je Siner ipak uspeo da mu oduzme dva servisa i reši set u svoju korist.

I u drugom setu Janik je dva puta napravio brejk. Imao je Danil jednu šansu da ribrejkuje, ali je nije iskoristio, pa je Siner rutinski meč priveo kraju.

Italijanski teniser će se za titulu boriti sa boljim iz susreta Aleksandar Zverev – Grigor Dimitrov.

Teme:   Danil Medvedev, Janik Siner, Masters u Majamiju, Teniseri, Turniri, Vesti