16/07/24 - 14:19h

Međedović pobedio u Gštadu

Uspešno prešao prvu prepreku u glavnom žrebu.

Srpski teniser Hamad Međedović, trenutno 122. na ATP listi, pobedio je na turniru u švajcarskom Gštadu domaćeg tenisera, Švajcarca Marka Andreu Hislera, 226. na svetu, rezultatom 7:6, 6:7, 6:3.

U drugom kolu igraće protiv prvog nosica ATP 250 takmičenja, Grka Stefanosa Cicipasa, 12. igrača sveta.

Međedović je meč prvog kola igrao dva dana. Duel je najpre počeo juče, prekinut je pri rezultatu 2:1 za Međedovića, a nakon pto je Srbin izgubio prvi set i zvanično je pomeren za dan kasnije.

Čini se da je ta promena prijala Hamadu jer, iako nije bilo brejkova, bio je ubedljiv u taj-brejku drugog seta sa 7:2.

U trećem, odlučujem setu, Međedović je odmah na startu oduzeo servis protivniku za 2:0 i taj brejk čuvao do samog kraja. Iskoristio je drugu meč loptu i plasirao se u drugo kolo.

Teme:   ATP, ATP u Gštadu, Hamad Međedović, Mark Andrea Hisler, Turniri, Vesti