18/05/12 - 16:57h

Masters u Rimu:Novak u polufinalu!

Posle Tipsarevića u dublu, i Novak Đoković se plasirao u polufinale Mastersa u Rimu u singl konkurenciji. On je u četvrtfinalu ubedljivo savladao Žo Vilfreda Congu, sa 2:0 u setovima.

N. Đoković76
Ž. Conga51

Za razliku od prošlog, Đoković je maestralno započeo ovaj meč. Prvi gem je dobio bez izgubljenog poena, a u drugom je neutralisao 30:0 na servis protivnika i napravio brejk, a potom ga potvrdio na svoj servis za ubedljivih 3:0. Međutim, uporni francuz se zavhaljujuci ofanzivnoj igri i pre svega greškama rivala vraća u meč, napravivši brejk za 3:2. Naredna dva gema takođe su dobili teniseri koji su primali servis, sve dok Conga nije prekinuo taj niz i uspeo prvi put da izjednači, 4:4. Potom su oba protivnika dobila svoj servis gem, a onda je usledio rasplet prvog seta. Pri rezultatu 5:5 naš as spašava brejk loptu uz dosta sreće i ipak dolazi do novog vođstva. Francuz je servirao za taj- brejk, a Novak je spektakularno odigrao prva tri poena tog gema i došao do isto toliko set lopti. Zatim Conga svojim servisom prelazi put od sjaja do očaja. Prvo je sjajnim početnim udarcima spasio sve tri set lopte, a nakon što je Đoković zaradio četvrtu, duplom servis greškom ipak okončao prvi set pre taj- brejka.

Novak Đoković

Nije energični Conga mogao da se oporavi od gubitka turbulentnog prvog seta, i u drugom nije uspeo da pruži dostojan otpor najboljem sportisti sveta. O tome najbolje svedoči činjenica da je prvi set trajao 60, a drugi samo 25 minuta. Đoković se razigrao i sjajnim udarcima osvajao poene u seriji dok je njegov protivnik najčešće bio u ulozi nemog posmatrača. Neočekivano brzo je poveo sa 5:0, a do kraja meča prvi reket trikolora nije mogao više od počasnog gema.

Svoj polufinalni meč Đoković igra sutra od 20h, najverovatnije protiv Rodžera Federera.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Rimu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti