08/05/12 - 19:46h

Masters u Madridu: Novak u 3. kolu!

Očekivana pobeda našeg tenisera na startu Mastersa u Madridu. Ne tako laka i ubedljiva pobeda kako se očekivalo od prvog tenisera sveta. Posle nepunih 110 minuta igre i pobede u 3 seta došao je do 3. kola i duela protiv pobednika meča Vavrinka- Melcer.

N. Đoković626
D. Traver263

Novak Đoković je u ovaj meč ušao kao apsolutni favorit. To je i opravdao svojom prepoznatljivom igrom u prvom setu koji je trajao 34 minuta, a naš teniser je brejkove napravio pri rezultatu 2:1 i 5:2 što je bilo više nego dovoljno za vođstvo od 1:0 u setovima- 6:2!

Novak Djokovic, Reuters

Novak Đoković

Drugi set je počeo identično kao i prvi samo što su uloge bile zamenjene. Naš teniser je daleko lošije igrao, a Traver je to kažnjavao. Uz dva brejka pri rezultatu 1:1 i 1:3, španac dolazi do izjednačenja u setovima- 2:6.

U trećem odlučujućem setu obojica su bili sigurni pri svojim servisima. Na brejk se čekalo do 6 gema kada je naš teniser posle dosta brejk lopti jednu uspeo da iskoristi- 4:2. To je bilo dovoljno da Novak trijumfuje u ovom setu, a samim tim i meču- 6:3!

U 3. kolu se nadamo ubedljivijoj igri našeg tenisera, kao i plasmanu u naredno kolo ovog prestižnog Mastersa!

(Tenis Uživo, D. Peruničić)

Teme:   ATP, Masters, Masters u Madridu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti