09/10/12 - 18:35h

Masters Šangaj: Viktor preko Južnjeg do meča sa Tipsarevićem

Viktor Troicki je rano jutros u tri seta uspeo da savlada ruskog tenisera, Mihaila Južnjeg i plasira se u drugo kolo Mastersa u Šangaju. Tamo ga čeka kolega iz reprezentacije Srbije, Janko Tipsarević.

V. Troicki626
M. Južni364

Viktor Troicki je na startu prvog seta posle dva izjednačenja uspeo da napravi brejk, koji je uspešno čuvao u narednim gemovima. Došlo se do 5:3 za našeg tenisera, a onda je na servis Rusa Troicki načinio još jedan brejk koji mu je doneo vođstvo od 1:0 u setovima- 6:3.

U drugom setu su ova dva tenisera zamenila uloge. Južnji je na startu brejkovao i posle svog sigurnog servis gema stigao do 2:0. Odlučujući gem u ovom setu odigrao se pri rezultatu 4:2 za Rusa. Servirao je Troicki i posle 6. izjednačenja izgubio svoj servis, a Južnji uz naredni osvojio ovaj set- 2:6.

Viktor Troicki

Tako se došlo do 3. seta. Viktor je bio nervozan na startu istog, a to je Južnji iskoristio i uz brejk došao brzo do vođstva od 3:1. Srećom pa se naš teniser brzo vratio u meč i nakon 3. za redom osvojena gema stigao do vođstva od 4:3. Rus je uspeo da osvoji svoj naredni servis gem, ali je to bilo sve od njega u ovom meču. Viktor uz siguran servis gem i ubedljiv brejk stiže do trijumfa- 6:4!

U drugom kolu, kao što smo već rekli, sledi duel dva srpska tenisera. Troicki i Tipsarević su do sada igrali samo 2. puta i obojica imaju po jednu pobedu. Ovaj meč će dovesti jednog od njih dvoje u prednost u međusobnom skoru, a još važnije od toga je plasman u 3. kolo prestižnog Mastersa u Šangaju.

(Tenis Uživo, D. Peruničić)

Teme:   ATP, Janko Tipsarevic, Masters, Masters u Šangaju, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki