07/11/12 - 20:15h

Masters London: Novak preokretom do pobede!

Najbolji teniser Srbije i sveta Novak Đoković zabeležio je drugu pobedu na završnom Mastersu u Londonu. Novak je ponovo slavio posle preokreta, a bolji je bio od Britanca Endija Marija u tri seta, rezultatom 4:6, 6:3 i 7:5, i tako dobio deseti od njihovih 17 duela.

N. Đoković467
E. Marej635

Novak Đoković

Novak je loše ušao u meč te mu je Endi vrlo lako oduzeo servis, a potom poveo rezultatom 2:0 već na startu. U naredna tri gema oba tenisera bila su sigurna na svoj servis, da bi tek u šestom Đoković uspeo da osvoji jedan poena na Marijev servis. Ipak, Britanac je samo to i dozvolio Srbinu te je zadržao prednost od 4:2. Đoković nije uspevao da ugrozi Mareja ni u nastavku, pa je Britanac prvi set rešio u svoju korist rezultatom 6:4.

Drugi set, naš teniser, počeo je sigurnije pa nije dozvolio Mareju brejk, iako je Britanac pretio pri rezultatu 1:1, ali se Novak odbranio i iskoristio svoj servis gem – 2:1. U nastavku seta Nole je dominirao i vrlo brzo na semaforu je stajalno 5:2 za srpskog tenisera. Jedino što je Britanac uspeo u ovom setu je da osvoji još jedan gem, za konačnih 6:3 za Đokovića.

U trećem setu Srbin je rano stigao do brejka za 2:1, zahvaljujući greškama psihološki uzdrmanog Mareja, da bi Škotlanđanin kod vođstva Đokovića od 3:1 spasio jednu, a kod 4:2 dve lopte za “dupli brejk”. To što nije dotukao rivala, Novaku se osvetilo gubitkom gema na svoj servis, izjednačenjem na 4:4 i potom prelaskom Mareja u vođstvo – 4:5. Novaka sve ovo nije poremetilo, pa je uzvratio brejkom, preokrenuo na 6:5, a zatim sjajnim servisima kod 15:40 odbio poslednji Marejev napad i uspešno priveo meč kraju. Konačan rezultat u uzbudljivom trećem setu bio je 7:5 za tenisera iz Srbije.

Teme:   ATP, Masters, Masters u Londonu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti