11/11/12 - 18:17h

Masters London: Novak još jednim preokretom u finale Mastersa!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale završnog Mastersa u Londonu, pošto je, posle preokreta, savladao Argentinca Huana Martina del Potra rezultatom 2:1, po setovima 4:6, 6:3, 6:2. Protivnik našeg tenisera u finalu biće bolji iz duela Federer – Marej.

N. Đoković466
H. M. Del Potro632

Novak Đoković

Na startu meča i jedan i drugi teniser počeli su oprezno, ne dozvolivši protivniku ni jednu priliku za brejk. Gem za gem igralo se sve do pred kraj seta, i kada su se svi nadali da će meč otići u taj brejk Del Potro je napravio brejk za 5:4. Naš teniser se u narednom gemu nije snašao i Argentinac je dobrim servisima uspeo da osvoji prvi set rezultatom 6:4.

Drugi set nije počeo najbolje za Đokovića. Srbin se mučio, spasavao brejk lopte u prvom gemu, ali je nekako poveo sa 1:0. U nastavku seta popularni Delpo pravi brejk i jednom nogom odlazi u finale. Međutim Novak mu nije dao da se tamo nađe i drugom nogom.
Đoković je zaigrao na sve ili ništa, počeo je da pogađa i igra sjajno, a novi preokret je bio na vidiku. Srbin je prvo vratio brejk, da bi vrlo brzo izvršio još veći pritisak na servis protivnika. Sve ovo donelo je prenost našem teniseru, a konačan rezultat ovog seta bio je 6:3 za Đokovića.

Treći set bio je daleko neizvesniji nego prva dva. Na terenu kao da je bio samo jedan teniser – Novak Đoković. Sjajno je Nole igrao, “mleo” protivnika, i dozvolio mu samo dva gema. Napravivši dva brejka Novak ovaj deo igra rešava u svoju korist rezultatom 6:2.

Protivnik srpskog teniseru u sutrašnjem finalu biće pobednik meča Rodžer Federer (Švajcarska) – Endi Marej (Velika Britanija).

Teme:   ATP, Masters, Masters u Londonu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti