08/11/12 - 22:37h

Masters London: I Delpo bolji od Janka

Srpski teniser Janko Tipsarević pretrpeo je još jedan poraz na završnom Mastersu u Londonu. Bolji od srpskog tenisera ovoga puta bio je Argentinac Huan Martin del Potro rezultatom 2:0, po setovima 6:0, 6:4. Janka u nastavku čeka još jedan duel u okviru grupe B, a to je okršaj sa Špancem Davidom Fererom koji je danas poražen od Rodžera Federera rezultatom 2:0.

J. Tipsarević04
H. M. Del Potro66
Janko Tipsarevic, Vimbldon (Photo by Clive Rose/Getty Images)

Janko Tipsarević

Tipsarević je katastrofalno ušao u meč, odmah na startu dozvolio je brejk Del Potru i sve je krenulo nizbrdo. Posle početnih 2:0 Argentinac kao da je bio sam na terenu. Janko je pokušavao da se vrati u meč ali nikako nije uspevao, te je na kraju popularni Delpo prvi set rešio u svoju korist rezultatom 6:0.

Drugi set počeo je bolje za srpskog tenisera. Janko je do rezultata 2:2 bio u egalu, ali kada su se možda očekivali jači napadi Tipsarević je posustao, dozvolio da Del Potro napravi brejk i tako udaljio sebe od pozitivnog rezultata. Do kraja meča i jedan i drugi teniser čuvali su svoje servise, i ako je Janko sve pokušao ne bi li vratio brejk. Konačan rezultat u drugom setu bio je 6:4 za Argentinca, za konačnih 2:0 u setovima.

Teme:   ATP, Janko Tipsarevic, Masters, Masters u Londonu, Teniseri, Turniri, Vesti