09/04/15 - 19:34h

Marko Tepavac u polufinalu turnira u Kataru!

Srpski teniser Marko Tepavac plasirao se u polufinale fjučersa u Dohi, pošto je u četvrtfinalnom okršaju bio bolji od Britanca Dzošue Miltona sa 2:0, po setovima 7:6(5), 6:4.

M. Tepavac76
Dž. Milton64

Tepavac

21-godišnji srpski teniser je postavljen za petog nosioca na turniru u Kataru, a prethodno je u prvom kolu savladao Francuza Fransou Artura Vibera sa 6:2, 4:6, 6:3, da bi u drugom kolu u dva seta nadigrao Australijanca Hari Burčera sa 6:4, 7:6.

Tepavac će u borbi za finale igrati protiv prvog nosioca iz Portugalije, Rui Mačada.

U prvom setu je bila dosta izjednačena borba, s tim da je srpski igrač u ranoj fazi imao dve brejk prilike, koje nije uspeo da realizuje. Odluka je pala u taj-brejku, u kome je ipak u samom finišu Tepavac uspeo da ugrabi priliku i prvi set reši u svoju korist sa 7:5.

Drugi deo igre je protekao u takođe dosta ravnopravnoj igri, teniseri su razmenili po jedan brejk sredinom seta, a potom se prelomni trenutak duela odigrao u desetom gemu, kada je Marko stigao do dve meč lopte, iskoristio odmah prvu i obezbedio prolaz među četiri najbolja igrača na turniru.

Teme:   ATP Rang Lista, Marko Tepavac, Rang Lista, Srpske teniske nade, Srpski teniski talenti, Teniseri, Turniri, Vesti, Četvrtfinale