03/06/17 - 15:06h

Marej slomio Delpa, Andersonu maraton sa Edmundom, Verdasko počistio Kuevasa!

Endi Marej je derbi trećeg kola protiv Huana Martina del Potra rešio u svoju korist boljom igrom u finišu prvog i drugog seta, Kevin Anderson je slavio nakon maratona protiv Edmunda, a Fernando Verdasko je deklasirao Pabla Kuevasa za plasman u osminu finala!

Publika na stadionu “Filip Šartrije” uživala je u neizvesnom duelu dva giganta u prvom i drugom setu. Britanac je oba rešio u svoju korist, dok je u trećoj deonici Argentinčev otpor nestao, za konačnih 7:6(8), 7:5, 6:0.

Del Potra su poraza koštale propuštene šanse u prvom setu – napravio je brejk u trećem gemu, vodio sa 5:3 i servirao za set, ali je Endi uspeo da nadoknadi zaostatak u poslednjem trenutku. Usledio je neizvestan taj-brejk, u kojem su oba rivala propustila set lopte na svoj servis. Na kraju je svetski broj jedan bio spretniji i dobio prvi set, čime je praktično trasirao sebi put u četvrto kolo.

U drugoj deonici je situacija bila suprotna – Marej je odmah napravio brejk i čuvao ga do rezultata 5:3. Del Potro je vratio izgubljeno u istom trenutku kao njegov protivnik u prethodnom setu, ali je odmah ponovo ispustio svoj servis, pre nego što je Britanac iz drugog pokušaja odservirao za 2:0.

To je u potpunosti slomilo “Diva iz Tandila”, koji u trećoj deonici nije uspeo da osvoji ni gem.

Naredni Endijev rival biće pobednik duela između Amerikanca Džona Iznera i Karena Hačanova iz Rusije.

U četvrtom kolu je i “povratnik” Kevin Anderson. Južnoafrikanac je nakon maratona pobedio Britanca Kajla Emdunda sa 6:7 (6), 7:6 (4), 5:7, 6:1, 6:4.

Nakon iznenađenja na startu kada je eliminisao mladog Zvereva, i pobede u pet setova protiv Erbera, Fernando Verdasko je deklasirao odličnog šljakaša Pabla Kuevasa iz Urugvaja rezultatom 6:2, 6:1, 6:3. Anderson za četvrtfinale igra protiv Čilića, a iskusni Španac protiv boljeg iz meča Čung – Nišikori.