19/06/15 - 21:00h

Marej preskočio Milera, kraj za Raonića! (ATP Kvins)

Britanac Endi Marej savladao je u četvrtfinalu ATP turnira u Kvinsu Žila Milera iz Luksemburga. Škotlanđanin je slavio sa 2:1, po setovima 3:6, 7:6, 6:4 posle dva sata igre.

Marej

Marej

Luksemburžanin je sjajno odigrao prvi set, odlično je servirao, preferirao je i česte izlaske na mrežu i voleje za koje Britanac nije imao rešenje. Miler je stigao do brejka u četvrtom gemu, poveo je sa 3:1, ali se odmah u narednom suočavao sa dve brejk lopte. Uspeo je da spase obe, a potom i u nastavku da rutinski privede prvi deo igre kraju rezultatom 6:3.

U drugom setu teniseri su bili vrlo sigurni na svoj početni udarac, pa nije viđena čak ni brejk prilika. Otišlo se u taj-brejk u kome je Marej pronašao pravi ritam i sa ubedljivih 7:2 izjednačio u setovima.

Gubitak drugog seta u neizvesnoj završnici uticao je na Milera na psihološkom planu, popustila je koncentracija, što je iskusni Škot znao da kazni i odmah oduzme servis protivniku. Do kraja susreta teniser iz Luksemburga se malo konsolidovao, ali nije mogao da povrati izgubljeno, pa će Endi Marej u polufinale.

Rival trostrukom šampionu Kvinsa biće bolji iz duela između Viktora Troickog i Džona Iznera.

Rezultati četvrtfinala:

Endi Marej – Žil Miler 3:6, 7:6, 6:4

Žil Simon – Miloš Raonić 4:6, 6:3, 7:5

Giljermo Garsija Lopez – Kevin Anderson 6:7, 5:7

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP trka, ATP u Kvinsu, Džon Izner, Endi Marej, Miloš Raonić, Rang Lista, Rezultati, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki, Žil Miler, Četvrtfinale