MAJAMI: Sjajni Kecmanović u osmini finala!

Miomir Kecmanović plasirao se u osminu finala na Mastersu u Majamiju.

M. Kecmanović7
6
S. Korda63

On je zabeležio i treću pobedu na ovom takmičenju, protiv 38. igrača sveta, Sebastijana Korde.

Na terenu su proveli nešto manje od sat i po vremena, a Kecmanović je do trijumfa stigao u dva seta – 7:6 (7:4), 6:3.

Srpski teniser je meč otvorio brejkom, ali je u šestom gemu Korda vratio servis i poravnao rezultat na 3:3. Odveli su set u taj-brejk, bili prilično izjednačeni do 4:4, a onda je Kecmanović vezao tri dobijena poena i poveo sa 1:0. Drugi deo susreta Miomir je rešio brejkom u drugom gemu. Amerikanac nije imao ni priliku da uzvrati, a posle šest meč lopti srpski teniser prošao je u dalje takmičenje.

Sledeći protivnik biće mu 11. favorit, još jedan domaći teniser, Tejlor Fric.

Teme:   Masters, Masters u Majamiju, Miomir Kecmanović, Teniseri, Turniri, Vesti