26/03/22 - 10:42h

MAJAMI: Rud slavio posle samo 50 minuta

Osmi teniser sveta Kasper Rud plasirao se u treće kolo Masters turnira u Majamiju.

Norvežaninu je za pobedu u duelu sa Henrijem Lakzonenom bilo potrebno 50 minuta, a slavio je nakon svega 50 minuta igre rezultatom 6:1, 6:2. Oba seta dobio je uz dva brejka prednosti, dok je sve vreme bio siguran na svom servisu.

Naredni rival biće mu je Aleksander Bublik iz Kazahstana.

Iz daljeg takmičenja eliminisan je 19. favorit Italijan Lorenco Sonego.

Njega je savladao domaći teniser Denis Kudla u dva i po sata igre sa 2:1 i to preokretom – 3:6, 7:6 (7:5), 6:4.

U trećem kolu Amerikanac će se sastati sa Australijancem Tanasijem Kokinakisom.

Poraz od domaćeg igrača doživeo je i Grigor Dimitrov iz Bugarske.

Nakon 73 minuta provedenih na terenu, Mekenzi Mekdonald bio je bolji od Dimitrova reuzultatom 6:1, 6:4, a sledeći protivnik biće mu drugi favorit Aleksandar Zverev.

Teme:   Grigor Dimitrov, Kasper Rud, Masters u Majamiju, Teniseri, Turniri, Vesti