18/03/14 - 19:09h

MAJAMI: Lajović i Krajinović bez plasmana u glavni žreb

Dušan Lajović i Filip Krajinović, nisu uspeli da se plasiraju u glavni žreb ovogodišnjeg masters turnira u Majamiju. Dušan Lajović je u finalu kvalifikacija poražen od Slovaka Lukaša Lacka sa 2:0, po setovima 6:3, 6:2, dok je od Filipa Krajinovića bio bolji Rus, Aleks Bogomolov koji je takođe slavio 2:0, sa ubedljivih 6:1, 6:1.

Dusan Lajovic, photo by TenisUzivo.com

Dušan Lajović nije uspeo da ponovi uspeh iz Indijan Velsa i da se plasira u glavni žreb turnira u Majamiju. Dušan je bio ravnopravan rival samo na startu meča. U šestom gemu, međutim, Slovak uspeva da oduzme servis našem teniseru i povede sa 4:2. Do kraja seta, Lacko je rutinski sačuvao stečenu prednost i nakon osvojenog gema na svoj servis, prvi set rešio u svoju korist rezultatom 6:3.

U drugom setu viđena je ista slika, Lajović se držao do rezultata 2:2, nakon toga Slovak pravi seriju od četiri vezana gema i uz dupli brejk osvaja i drugi set sa 6:2, za konačan trijumf i plasman u glavni žreb turnira.

Filip Krajinović, sa druge strane nije imao ni promil šanse protiv Rusa Bogomolova, koji je nametnuo svoj ritam od starta meča.

U prvom setu, Rus je uspeo tri puta da oduzme servis Filipu i set okonča rezultatom 6:1.
U drugom setu ništa se nije promenilo, Filip je odmah na startu izgubio svoj servis, potpuno se predao i do kraja meča osvojio još samo jedan gem, tako da je Bogomolov slavio i u drugom setu ubedljivo 6:1.

Srbiju će u glavnom žrebu turnira u Majamiju u muškoj konkurenciji predstavljati Novak Đoković.

Teme:   ATP Rang Lista, ATP trka, Dušan Lajović, Filip Krajinović, Masters, Masters u Majamiju, Rang Lista, Vesti