01/04/22 - 03:30h

MAJAMI: Kecmanović odigrao sjajan meč i izgubio u dramatičnoj završnici

Miomir Kecmanović poražen je u četvrtfinalu Mastersa u Majamiju, ali je uprkos porazu pružio sjajnu partiju.

M. Kecmanović736
K. Alkaraz667

Source: Getty Images AsiaPac

Bolji od njega bio je Karlos Alkaraz, trenutno 16. igrač sveta. Borili su se gotovo dva i po sata i pružili gledaocima uvid u to kakva bi mogla biti budućnost tenisa.

Španac je slavio sa 2:1 u setovima nakon preokreta – 6:7 (5:7), 6:3, 7:6 (7:5) i sledeći protivnik biće mu Poljak Hubert Hurkač, koji je prethodno eliminisao drugog igrača sveta Danila Medvedeva.

Sa druge strane, Kecmanovića uprkos porazu očekuje veliki skok na ATP rang listi. Napredovaće za deset mesta, do 38. pozicije, koja mu je do sada bila najbolji plasman u karijeri. Od ponedeljka će biti drugi reket Srbije.

TOK MEČA:

Miomir je sjajno ušao u duel protiv favorizovanog Španca. Već u drugom gemu je napravio brejk i vrlo brzo stigao do prednosti od 4:1. Međutim, Alkaraz je vezao tri osvojena gema i poravnao rezultat, a onda se izborio i za taj-brejk. Španski teniser je imao vođstvo od 5:4, ali je Kecmanović napravio seriju od tri dobijena poena i sa 7:5 završio ovaj deo susreta.

U drugoj deonici Španac je bio taj koji je u drugom gemu došao do brejka. Kako do kraja seta Kecmanović nije iskoristio jedinu šansu da vrati servis, Alkaraz je slavio sa rutinskih 6:3.

Velika borba nastavljena je u trećem setu. Dvanaest gemova odigrano je bez ijedne prilike za brejk. Bili su izjednačeni, a u taj-brejku Kecmanović je prvi stigao do velike prednost od 5:3. Međutim, baš kao što je on učinio u prvom setu, njegov rival je vezao nekoliko dobrih poena, stigao do meč lopte i realizovao ju je za plasman u polufinale.

Teme:   Masters, Masters u Majamiju, Miomir Kecmanović, Teniseri, Turniri, Vesti