25/03/19 - 21:08h

MAJAMI: Anderson u osmini finala, kraj za Dimitrova

Južnoafrički teniser Kevin Anderson plasirao se u osminu finala Masters turnira u Majamiju.

Trenutno sedmi igrač na svetskoj rang listi je u trećem kolu nadigrao Portugalca Žoaoa Sousu.

Njih duel trajao je nešto manje od dva sata, a Anderson je slavio u dva seta. Prvi set uzeo je rezultatom od 6:4, dok je naredni set završen u taj-brejku u kome je Kevin bio bolji sa 8:6.

Njegov naredni protivnik je Džordan Tompson koji je pobedio bugarskog tenisera Grigora Dimitrova.

Australijanac je trijumfovao sa 2:0 posle sata i 50 minuta igre. Oba seta završio je brejkom, a rezultat na kraju meča bio je 7:5, 7:5.

• Tijafo – Ferer

Teme:   Grigor Dimitrov, Kevin Anderson, Masters, Masters u Majamiju, Teniseri, Turniri, Vesti