02/11/14 - 16:40h

Maestralni Novak prvi odbranio trofej u Parizu!

Srpski teniser Novak Đoković odbranio je titulu na Masters turniru u Parizu! Srbin je u finalu poslednjeg Masters 1000 turnira sezone savladao Kanađanina Miloša Raonića rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 6:3 nakon jednog sata i 24 minuta tenisa. Nole je prvi teniser koji je uspeo da odbrani titulu na ovom Mastersu te i ovom pobedom ulazi u istoriju tenisa. Naredni turnir na kome će igrati naš teniser, ali i Miloš Raonić jeste završni Masters sezone koji se igra u Londonu.

N. Đoković66
M. Raonić23

Photo by TenisUzivo.com

Finale je počelo sjajno za tenisera iz Srbije! Novak je meč počeo sjajnim servisima, poveo sa 1:0, da bi u drugom gemu stigao do prilike za brejk i protiv tenisera koji sjajno servira uspeo da iskoristi šansu, povede sa 2:0, a potom materijalizuje prednost i za svega osam minuta igre dođe do velikih 3:0! U četvrtom gemu Miloš Raonić je teškom mukom i spasavanjem brejk lopte uspeo da se „upiše“ na semaforu, osvoji prvi gem i smanji rezultat na 1:3. U narednom gemu Kanađanin stiže do brejk prilike, ali nije uspeo da je iskoristi, a Nole je posle toga uspeo da osvojio gem i zadrži stečenu prednost – 4:1. U šestom gemu opet brejk prilike za tenisera iz Srbije, ali se opet „izvukao“ Raonić i smanjio rezultat na 2:4. Miloš Raonić je stigao do tri brejk prilike u narednom gemu, ali je Đoković uspeo da da poveže nekoliko dobrih poena i osvoji još jedan gem za 5:2. Posle greške Raonića u osmom gemu Novak stiže do meč lopte, a potom je još jednim sjajnim udarcem naterao na novi promašaj Kanađanina i time osvojio prvi set rezultatom 6:2!

Drugi set počeo je velikom borbom dvojice tenisera, bilo je i 40:40, ali je Srbin uspeo da osvoji naredna dva poena, drugi maestralnim štop volejem za starnih 1:0. U drugom gemu Novak Đoković je uspeo da oduzme servis rivalu, učini isto što i na početku prvog seta, a zatim i potvrdi stečeno za ogromnih 3:0! U naredna tri gema ništa se nije promenilo, te je Nole sačuvao prednost – 4:2. U sedmom gemu Novak je odigrao maestralno, sjajno servirao i stigao do velikih 5:2. Miloš Raonić je u narednom servirao za ostanak u meču, međutim Novak je došao do dve brejk lopte, ali nije uspeo da iskoristi ni jednu, pa je Kanađanin smanjio rezultat na 3:5. Ipak, Novak Đoković je dobro servirao u ispostaviće se poslednjem gemu i rešio set u svoju korsit rezultatom 6:3.

Posle titule u Parizu Novaka očekuje još jedan trunir do kraja sezone, a to je završni Masters u Londonu. Žreb za turnir u glavnom gradu Engleske biće obavljen sutra, pa će tada Srbin saznati ko će mu biti rivali u grupnoj fazi. Inače, sadašnja razlika između Novaka Đokovića i Rodžera Federera na ATP listi je 1310 poena u korsit našeg tenisera.

Teme:   Masters, Masters u Parizu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti