10/05/18 - 10:50h

MADRID: Zverev u osmini finala, dalje ide i Tim

Nemački teniser Aleksander Zverev plasirao se u osminu finala Masters turnira u Madridu.

Treči igrač sveta u drugom kolu je savladao Rusa Jevgenija Donskoja, 90 na ATP listi, nakon 76 minuta igre.

Prvi set Nemac je dobio lako. Na startu je napravio brejk i poveo sa 2:0. Jevgenije je uzeo sledeći gem, da bi zatim Zverev povećao prednost na 3:1, koju je u petog gemu Donskoj uspeo da smanji. Aleksander je dobio naredna tri gema i sa 6:2 slavio u ovom setu.

Više muka imao je u nastavku meča. Rezultat je bio izjednačen sve do petog gema. Aleksander je tada napravio brejk, što je bio ključan momenat za osvajanje drugog seta. Dobio je i 12 gem i sa 7:5 trijumfovao u ovom duelu. Naredni protivnik mu je Leonardo Majer.

U osminu finala plasirao se u sedmi igrač sveta, Dominik Tim. Austijanac je nakon preokreta pobedio Federika Delbonisa iz Agrentine.

Prvi set pripao je 78. igraču na ATP listi. On je devetom gemu napravio brejk, uzeo i sledeći i sa 6:4 dobio ovaj deo meča. U nastavku duela Tim je bio uigraniji. Jednom je uze gem na protivnikom servis i set rešio u svoju korist sa 6:3. Poslednju deonicu susreta Dominik je dobio tesnim rezultatom od 7:5. Sledeći meč igraće protiv Borne Ćorića iz Hrvatske.

Ovim su završeni svi mečevi drugog kola Mastersa u Madridu.